1 czerwca 2012

Dzień Dziecka


                Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim, aby doczekali dnia, kiedy to każda matka będzie mogła otoczyć miłością swoje dziecko i żaden zły człowiek jej tego nie odbierze.
źródło: www.reloveplanet.com
                Kiedy to żadne dziecko nie zostanie odebrane matce, aby móc przeprowadzać na nim bestialskie testy w imię próżności ludzi i bezduszności firm takich jak: L’Oreal, Garnier, Dove, Maybelline, Max Factor, Guerlain, Yves Sain Laurent, Lancome, od niedawna również Estee Lauder, Clinique, Donna Karan…
Laboratorium testów na zwierzętach. Dziecko odebrane matce zaraz po narodzinach,
 rozpaczliwie chwyta się kocyka. Źródło: Peta
                Kiedy to żadne dziecko nie zostanie już zamknięte w ciemności, w strachu przed bólem, w oczekiwaniu na śmierć.
Źródło: blackbooko.blogspot.com
                Kiedy to żadne dziecko nie będzie musiało być ratowane przez osoby, którym grozi za to więzienie, gdyż chcą, aby mogło mieć dzieciństwo bez bólu.
Akcja ratowania piesków rasy beagle z Green Hill, aktywiści zostali aresztowani, kwiecień 2012. Źródło: www.buzzfeed.com
                Kiedy to żadne dziecko nie zostanie wyrzucone na śmietnik tylko dlatego, że jest chłopcem…
Źródło: Vegan Outreach

                …albo zostanie zabite i nazwane cielęciną, co przykryje obraz zamordowanego, odebranego matce dziecka.

                Kiedy to żadna córeczka nie zostanie oddzielona od matki, aby naszpikować ją hormonami i przez następne lata gwałcić podtrzymując laktację, doprowadzając do stanu wycieńczenia, odbierając jej kolejne dzieci, które zostaną zabite albo podzielą jej los, żeby zostać zabite po kilku latach.
Źródło: www.chooseveg.ca
                Przez ostatnie dni w Polsce znów jest głośno o obozach zagłady. Płynąj zażalenia, gdyż ludzie używają złych sformułowań, a wschodnia Europa wciąż przeżywa tragedię, jaka dokonała się ze strony ludzi przeciwko ludziom. Płaczemy nad losem Chłopca w pasiastej koszuli, Dziećmi Ireny Sendlerowej, ubolewamy nad holocaustem, nie zważając na to, że nawet naziści nie mieli tak wymyślnych technik mordowania i torturowania ludzi, jakie w dzisiejszych czasach ludzie pochodzenia polskiego, żydowskiego, a także każdego innego, w stosunku do zwierząt. Nie lubię moralizatorstwa, ale przemyślmy fakt tego, że codziennie rozgrywane są tragedie. Kto kiedykolwiek kogoś kochał, posiadał kogoś, na kim mu zależy,  powinien mieć łatwość w zrozumieniu tego, że codziennie matkom zabierane są na świecie ich dzieci. Te dzieci są torturowane, matki odurzane i gwałcone. Prawdopodobnie zabiłbyś albo zabiła, gdyby ktoś zabierał Ci dziecko, nie pozwoliłbyś również na bestialstwo w stosunku do swojego psa czy kota. Dlaczego więc pozwalasz, by traktowano tak inne zwierzęta?

"Kto oburza się na Hitlera, że traktował narody, które chciało mu się nazwać ''minderwertig'', tak jak my traktujemy zwierzęta, niech nie traktuje sam zwierząt tak jak Hitler ludzi!" - Hugo Steinhaus

tłum.: DLA ZWIERZĄT WSZYSCY LUDZIE SĄ NAZISTAMI.
źródło: lolenforcer666.tumblr.com17 komentarzy:

 1. Wspaniały post, wspaniałe życzenia i mega dużo prawdy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. przyłączam się do wspaniałych życzeń i mam nadzieję, że doczekam ich spełnienia...to byłby najpiękniejszy prezent na świecie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście wspaniały post i życzenia. Też mam nadzieje, że kiedyś się tego wszystkiego doczekamy.
  Dzięki takim postom, utwierdzam się w przekonaniu, że bycie weganką ma tylko same plusy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie mam właśnie marzenia,by wszystkie zwierzęce dzieciaki mogły wychowywać się ze swoimi mamami!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby te życzenia się spełniły.

  OdpowiedzUsuń
 6. oby się wszystkie spełniły!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Smutne... ale prawdziwe i oby ludzie byli coraz bardziej świadomi... Mnie strasznie wkurza, że chyba 85% kosmetyków wszędzie reklamowanych, łatwo dostępnych to właśnie wszystko testowane, głównie Loreala, P&G, Henkela...

  OdpowiedzUsuń
 8. Mocne, ale - niestety - prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest tak bolesna prawda,że serce pęka ja mam kozy i kocham je bardzo mają dożywocie a gdy szukam domu dla młodych kózek to jak najlepszego nie pierwszemu lepszemu rzeznikowi...biedne zwierzątka cierpią tak samo jak my!

  OdpowiedzUsuń
 10. Od momentu, w którym dowiedziałam się, że zostanę mamą, inaczej patrzę na nie-ludzkie dzieci...

  OdpowiedzUsuń
 11. Poruszasz niezwykle ważne tematy. Twój blog jest naprawdę pożyteczny i dużo daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. To przykre ze porownujesz smierć człowieka do śmierci zwierzęcia, holokaust do zabicia świni czy małpy. Widać nikogo bliskiego jeszcze nie stracilas. Owszem takie zdjecia są oburzające i bestialskie traktowanie zwierząt równiez, ale na milosc Boską krowa jest do jedzenia i kura też. Sama natura...mogłabym sie tu jeszcze rozwodzić ale pewnie Twojego zdania nie zmienię, ot taka dygresja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, nie zmienisz. Gdy świat się tworzył, nikt nie dał ludziom prawa do niszczenia świata, gatunkowizm to wymysł człowieka na usprawiedliwienie swojej destrukcji.
   P.S. Proponuję napisać moją biografię na podstawie poglądów prezentowanych na tej stronie.

   Usuń
 13. Ludzie od zawsze jedli zwierzęta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to nie jest blog namawiający do weganizmu, ale - nie, nie jedli. Ludzie żywili się roślinami, gdy udało im się upolować zwierzę (co nie było proste), tak jedli mięso, jednak przez większość czasu żywili się jedynie roślinnością. Następnie nawet jak ludzkość się rozwinęła, zaczęto hodować zwierzęta, jednak jedzenie ich było rarytasem, przeznaczone na uroczyste święta, mijały często lata zanim zabiło się zwierzę - przez ten czas również przeżywano na diecie roślinnej. Nikt nie potrzebuje mięsa, w ciągu 50 ostatnich lat procent mięsa spożywanego przez ludzi wzrósł o 150%, co jest chore, przede wszystkim też niezdrowe.

   Także drodzy Państwo - jeśli wylądujecie w środku buszu, dookoła będą jedynie wilcze jagody, a wy będziecie walczyć o przetrwanie - bez mrugnięcia okiem zapolujcie i żyjcie zgodnie z naturą. Bo chodzenie do supermarketu po tackę jedzenia to nie natura, nie biologia, ale wy podbudowujcie swoje ego twierdzeniem, że chodzenie na zakupy to instynkt łowcy ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...